Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести
Вести
Средба со Н.Е. Проф. Д-р Јазбец, Амбасадор на Словенија во Скопје PDF Печати Е-пошта
Четврток, 14 Февруари 2019 14:02

IMG 2357aНа 14 фебруари 2019 година, делегација од Евро-Атлантскиот Совет на Македонија предводена од Претседателот, г-дин Исмет Рамадани, се состана со Н.Е. Проф. Д-р Милан Јазбец, Амбасадор на Република Словенија во Скопје - НАТО Контакт Амбасада.

 
Панел дискусија: НАТО - повеќе од Сојуз за стабилност и безбедност PDF Печати Е-пошта
Вторник, 22 Јануари 2019 17:51

sobranie 2По повод официјалната посета на министерот за одбрана на Република Словенија, г. Карл Ерјавец, во просториите на Собранието на Република Македонија се одржа панел дискусија на тема: "НАТО - повеќе од Сојуз за стабилност и безбедност " во организација на Комитетот за одбрана и безбедност, во соработка со Министерството за одбрана, Амбасадата на Република Словенија во Република Македонија и Евро-Атлантскиот Совет на Македонија.

 
Затворање на "ШКОЛАТА ЗА ОДБРАНА, БЕЗБЕДНОСТ И НАТО ИНТЕГРАЦИИ PDF Печати Е-пошта
Петок, 28 Декември 2018 14:50

1ШКОЛАTA ЗА ОДБРАНА, БЕЗБЕДНОСТ И НАТО ИНТЕГРАЦИИ, која започна од 18 септември, официјално беше финализирана на 25 декември 2018 година.

 
Победи тезата дека земјата е рамна! PDF Печати Е-пошта
Четврток, 13 Декември 2018 21:02

Fake news - petar i ivanВо склоп на проектот “Справување со дезинформациите во Централна и Југоисточна Европа, Евро-Атлантскиот Совет на Македонија во партнерство со ГЛОБСЕК Институтот од Словачка како последна активност организираше кампања за најдобри кратки видео записи за борба против лажни вести и дезинформации.

 
Деветто предавање и официјална посета на НАТО Канцеларијата за врски во Скопје PDF Печати Е-пошта
Четврток, 29 Ноември 2018 15:42

IMG 1313На 29 ноември 2018 година, учесниците на "ШКОЛА ЗА ОДБРАНА, БЕЗБЕДНОСТ И НАТО ИНТЕГРАЦИИ" имаа единствена можност да ја посетат НАТО Канцеларијата за врски во Скопје. Учесниците беа поздравени од страна на Шефот на НАТО Канцеларијата за врски, Полковник Зоран Јанковиќ.

 


Лист 1 од 42

Публикации

scholl dizajn web