Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести|Средба со Претседателот на АТА Бугарија
Средба со Претседателот на АТА Бугарија PDF Печати Е-пошта
Вторник, 13 Март 2018 10:09

По повод посетата на претседателот на АТА Бугарија д-р Соломон Паси, Претседателството на Евро-Атлантскиот Совет на Македонија организираше работен ручек и оствари средба со д-р Паси на 16ти февруари 2018та година (петок). За време на средбата беа разгледани можностите за потенцијална соработка и идните заеднички активности со АТА Бугарија.

bg ata2

Покрај состанокот со Претседателството на АТА Македонија, д-р Паси оствари средба со Владини претставници, меѓу кои и Премиерот Зоран Заев и г-дин Стево Пендаровски, национален координатор за членство во НАТО.

bg ata1

 

Публикации

scholl dizajn web