Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести
Вести
Повик за учество - ШКОЛА ЗА ОДБРАНА, БЕЗБЕДНОСТ И НАТО ИНТЕГРАЦИИ PDF Печати Е-пошта
Вторник, 28 Август 2018 18:08

dizajn web smallИмајќи во предвид дека младинските проекти и сите настаните од ваков карактер во државата се покажаa како мошне успешни и интересни за студентите, Евро-Атлантскиот Совет на Македонија за прв пат ќе организира:

 
Исмет Рамадани на НАТО Самитот во Брисел PDF Печати Е-пошта
Среда, 15 Август 2018 00:00

slika malaЗа времетраењето на НАТО Самитот во Брисел, г-динот Исмет Рамадани, Претседател на АТА Македонија учествуваше на настанот: “НАТО се ангажира: Дијалогот на Самитот во Брисел“ организиран од страна на НАТО, Атлантскиот совет од САД, Германскиот Маршалов фонд на САД (GMF), Минхенската безбедносна конференција (MSC) и Жените во меѓународна безбедност (WIIS).

 
98ми Рос-Рот семинар PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 02 Јули 2018 13:22

1Помалку од две недели по историскиот договор меѓу премиерите Алексис Ципрас и Зоран Заев, членовите на Парламентарното собрание на НАТО се состанаа во Скопје од 27 до 29 јуни за својот 98-ти Рос-Рот семинар.

 
7ма НАТО Студентска симулација PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 30 Април 2018 16:12

DSC 6296Со оглед на успехот и големиот интерес за минатите студентски симулации и сите настани од ваков вид во земјата, Евро-Атлантскиот Совет на Македонија ја организираше 7-мата НАТО Студентска симулација на тема: "Македонија во пресрет на НАТО Самитот во Брисел".

 
7ма НАТО Студентска Симулација – Повик за учество PDF Печати Е-пошта
Среда, 11 Април 2018 13:14

studenska7Имајќи во предвид дека студентските конференции и сите настаните од ваков карактер во државата се покажаa како мошне успешни и интересни за студентите, Евро-Атлантскиот Совет на Македонија по 7ми пат организира студентска симулација, оваа година на тема:

 


Лист 4 од 42

Публикации

youth-thumbnail