Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести
Вести
ЕАСМ на средба со амбасадорот на САД во РМ Филип Рикер PDF Печати Е-пошта
Среда, 23 Март 2011 15:40

Претседателот на Евро-Атлантски Совет на Македонија Лазар Еленовски и потпретседателот Исмет Рамадани одржаа средба со Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Република Македонија Филип Рикер.

 
Ни треба Македонија во евро-атлантските структури PDF Печати Е-пошта
Вторник, 22 Март 2011 16:06

Приказната за Македонија во НАТО не е завршена, но е важна за сите, а тоа најдобро се гледа овие денови кога на северот на Африка се води битката за Либија, оценува италијанскиот професор по безбедност Фабрицио Лучиоли.

 
ЕАСМ со курс за меѓународните организации и меѓународните односи во 21 век PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 21 Март 2011 16:24

Евро-Атлантскиот Совет на Македонија (ЕАСМ) во соработка со Атлантскиот Комитет на Италија и со поддршка на ФОН Универзитетот организира курс со наслов:

 
ЕАСМ на работен состанок со НАТО амбасадорите во Македонија PDF Печати Е-пошта
Среда, 09 Март 2011 16:19

Претседателот на Евро-Атлантски Совет на Македонија Лазар Еленовски и потпретседателот Исмет Рамадани на 9 март 2011 година имаа работен состанок со НАТО Амбасадорите во земјата, кој беше организиран од страна на актуелната НАТО контакт амбасада на Кралството Холандија во Република Македонија.

 
Потпретседателот Рамадани на конференција во Будимпешта, Унгарија PDF Печати Е-пошта
Петок, 04 Март 2011 16:09

На покана од страна на Фондацијата Манферд Вернер, Потпретседателот на Евро-Атлантскиот Совет на Македонија (ЕАСМ), Исмет Рамадани ќе земе учество на конференцијата „Безбедноста на Балканот 2011: Да се ослободиме од минатото” која   одржува во Будимпешта, Република Унгарија, во период од 03 – 04 март 2011 година.

 


Лист 39 од 40

Публикации

INTER