Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести
Вести
Состанок на Советот на АТА PDF Печати Е-пошта
Четврток, 29 Јуни 2017 08:29

image1На 28 јуни 2017 година, г-дин Илија Џугуманов, член на Претседателството на ЕАСМ, присуствуваше на 63-тиот состанок на Советот на АТА што се одржа во Брисел. На настанот присуствуваа претседатели, директори и други претставници на земјите-членки на АТА.

 
Средба со г-ѓа Радмила Шеќеринска PDF Печати Е-пошта
Среда, 21 Јуни 2017 13:15

mo1Евро-Атлантскиот Совет на Македонија продолжува со средбите со првите луѓе на институциите во Република Македонија со цел претставување на својата работа и агенда во духот на Евро-Атлантските интеграции и изнаоѓање на идни платформи за продлабочување на соработката.

 
Средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија PDF Печати Е-пошта
Петок, 09 Јуни 2017 09:09

pretsedatel na sobranieНа 8ми јуни 2017 година, делегација на Евро-Атлантскиот Совет на Македонија оствари средба со новоименуваниот Претседател на Собранието на Ребублика Македонија, г-дин Талат Џафери.

 
АТА МАКЕДОНИЈА НА 2BS FORUM ВО БУДВА PDF Печати Е-пошта
Петок, 26 Мај 2017 09:51

IMG 8021Во периодот од 11-ти до 13-ти мај 2017, делагација од АТА/ЈАТА Македонија учествуваше на седмиот 2BS Forum оддржан во Будва, Црна Гора, под наслов “Предизвиците на променливата политика и променливи и непредвидливи алијанси“. На форумот присуствуваа повеќе од 300 високи претставници, проминентни професори, експерти од областа на безбедносната политика, новинари и млади луѓе од целиот свет.

 
Делегација од ЈАТА Македонија во посета на Седиштето на НАТО во Брисел PDF Печати Е-пошта
Петок, 12 Мај 2017 13:09

IMG 0015Од 8ми до 10ти мај 2017, двајца претставници од ЈАТА Македонија, г-дин Илија Џугуманов, Претседател на ЈАТА и г-ца Дина Арнаут, Координатор за Социјални Медиуми, го посетија Брисел како дел од Тренингот за Социјални Медиуми во Седиштето на НАТО, организиран од страна на Асоцијацијата на Атлантскиот Договор, во соработка со Секторот за Јавна Дипломатија на НАТО.

 


Лист 8 од 42

Публикации

scholl dizajn web