Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести
Вести
Средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија PDF Печати Е-пошта
Петок, 09 Јуни 2017 09:09

pretsedatel na sobranieНа 8ми јуни 2017 година, делегација на Евро-Атлантскиот Совет на Македонија оствари средба со новоименуваниот Претседател на Собранието на Ребублика Македонија, г-дин Талат Џафери.

 
АТА МАКЕДОНИЈА НА 2BS FORUM ВО БУДВА PDF Печати Е-пошта
Петок, 26 Мај 2017 09:51

IMG 8021Во периодот од 11-ти до 13-ти мај 2017, делагација од АТА/ЈАТА Македонија учествуваше на седмиот 2BS Forum оддржан во Будва, Црна Гора, под наслов “Предизвиците на променливата политика и променливи и непредвидливи алијанси“. На форумот присуствуваа повеќе од 300 високи претставници, проминентни професори, експерти од областа на безбедносната политика, новинари и млади луѓе од целиот свет.

 
Делегација од ЈАТА Македонија во посета на Седиштето на НАТО во Брисел PDF Печати Е-пошта
Петок, 12 Мај 2017 13:09

IMG 0015Од 8ми до 10ти мај 2017, двајца претставници од ЈАТА Македонија, г-дин Илија Џугуманов, Претседател на ЈАТА и г-ца Дина Арнаут, Координатор за Социјални Медиуми, го посетија Брисел како дел од Тренингот за Социјални Медиуми во Седиштето на НАТО, организиран од страна на Асоцијацијата на Атлантскиот Договор, во соработка со Секторот за Јавна Дипломатија на НАТО.

 
РУЧЕК ВО ТРПЕЗАРИЈАТА НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА НАТО PDF Печати Е-пошта
Четврток, 11 Мај 2017 13:03

IMG 7869Како двајца млади професионалци од Македонија успеаа да ручаат на масата на Г-дин Јенс Столтенберг?

 
Средба со Амбасадорот на Амбасадата на Република Унгарија во Република Македонија PDF Печати Е-пошта
Вторник, 02 Мај 2017 10:59

ungarijaНа 26ти април 2017 година делегација на Евро - Атлантскиот Совет на Македонија, составена од г-дин Исмет Рамадани, претседател на ЕАСМ, г-дин Тоше Коцевски, член на бизнис клубот на ЕАСМ, и г-дин Илија Џугуманов, член на Претседателството на АТА Македонија, остварија средба со Н.Е. Г-дин Ласло Иштван Дукс, Амбасадорот на Амбасадата на Република Унгарија со седиште во Република Македонија. На средбата присуствуваа г-дин Ѓула Сомоѓи, заменик-шеф на мисијата, и г-дин Ервин Шел, економски советник на Амбасадата на Република Унгарија.

 


Лист 9 од 43

Публикации

scholl dizajn web