Вести:
Tools
You are here: Почетна|Медиа Центар|Вести
Вести
Еден-на-Еден ДИСКУСИЈА СО Амбасадор Таџан Илдем PDF Печати Е-пошта
Недела, 23 Јули 2017 07:16

2По повод високата официјална посета на Секторот за јавна дипломатија на НАТО и како почеток на поголем проект, во четврток, 20 јули 2017 година, во 10.30 часот, во просториите на ЕРА Центарот – Скопски Саем, Евро-Атлантскиот совет на Македонија (АТА Македонија) во координација со Тимот на НАТО канцеларијата за врски во Скопје, а поддржан од CIVICA Mobilitas и GOFI, ќе организира еднодневен настан под наслов:

 
ЕДЕН на ЕДЕН дискусија со Помошникот Генерален Секретар на НАТО PDF Печати Е-пошта
Четврток, 13 Јули 2017 08:13

takanПо повод посетата на високи претставници од НАТО Секторот за Јавна Дипломатија, и како почеток на поголем проект, во Четврток, 20ти јули 2017 во 10:30ч. Евро – Атлантскиот Совет на Македонија (АТА Македонија) во координација со тимот од НАТО Канцеларијата за врски во Скопје и со поддршка од ЦИВИКА Мобилитас и ГОФИ, ќе организира еднодневен настан насловен:  

 
Состанок на Советот на АТА PDF Печати Е-пошта
Четврток, 29 Јуни 2017 08:29

image1На 28 јуни 2017 година, г-дин Илија Џугуманов, член на Претседателството на ЕАСМ, присуствуваше на 63-тиот состанок на Советот на АТА што се одржа во Брисел. На настанот присуствуваа претседатели, директори и други претставници на земјите-членки на АТА.

 
Средба со г-ѓа Радмила Шеќеринска PDF Печати Е-пошта
Среда, 21 Јуни 2017 13:15

mo1Евро-Атлантскиот Совет на Македонија продолжува со средбите со првите луѓе на институциите во Република Македонија со цел претставување на својата работа и агенда во духот на Евро-Атлантските интеграции и изнаоѓање на идни платформи за продлабочување на соработката.

 
Средба со Претседателот на Собранието на Република Македонија PDF Печати Е-пошта
Петок, 09 Јуни 2017 09:09

pretsedatel na sobranieНа 8ми јуни 2017 година, делегација на Евро-Атлантскиот Совет на Македонија оствари средба со новоименуваниот Претседател на Собранието на Ребублика Македонија, г-дин Талат Џафери.

 


Лист 10 од 45

Публикации

scholl dizajn web